חדשות

הרפורמה של מערכת סימני המסחר באיחוד האירופי נכנסה לתוקף ביום 23 במרץ, 2016. להלן 13 הנקודות העיקריות שיש לזכור לגבי השינויים שבוצעו:

קרא עוד...

לראשונה בישראל, הרשם נתן החלטה בעניין כושר הרישום של צורת מבנה כסימן מסחר.

קרא עוד...

ידוע כי לצבעים יש חשיבות משמעותית במיתוג וברמת חשיפת סימן המסחר לצרכנים. צבעים מהווים כלי שגור במיתוג מוצלח ומיועדים לשפר את זיהוי המוצרים עם מקורם, זאת על מנת לסייע לצרכן להבדיל באופן ברור בין מוצרים אלו לבין מוצרים של יצרן אחר. הסמל של מקדונלד'ס למשל היה בוודאי נתפס בצורה שונה לולא צבעיו האדום והצהוב, כמו גם הסמל הכחול של לייף המופיע על כל מוצרי סופר-פארם.

קרא עוד...

בישראל, הגשה של הסכם דו-קיום לא תמיד מספיקה על מנת לאפשר את הרישום של שני סימני מסחר דומים במרשם. למעשה, הרשם אינו חייב לבטל ציטוט של סימני מסחר קודמים או הליך ריב בין בקשות לרישום סימני מסחר דומים, לאחר הגשת הסכמי דו-קיום או מכתבי הסכמה. הוא יסרב לעשות כך במיוחד במקרים בהם הוא יהיה סבור כי הרישום המקביל של סימני המסחר עלול לגרום להטעיית הציבור.

קרא עוד...

התוכנית להקמת ה-gTLDs החדשים, אשר הושקה על ידי ה-ICANN ביוני 2011, נתנה אפשרות להגיש בקשות לרישום סיומות כלליות ברמה עליונה של שמות מתחם באינטרנט. ה-ICANN או Internet Corporation for Assigned Names and Numbers הינו הארגון העולמי ללא מטרת רווח, הפועל תחת הפיקוח של ממשלת ארה"ב, האחראי על מערכת האינטרנט הגלובלי והסדרת מערכת שמות המתחם, Domain Name System או gTLD .DNS או Generic Top-Level Domain הינו סיומת גנרית מרמה עליונה, דהיינו, החלק שמופיע בכתובת אינטרנט אחרי הנקודה. 

קרא עוד...

הסיווג הבינלאומי של סחורות ושירותים לפי אמנת ניס (מהדורה עשירית), אשר חל על סימני מסחר אירופיים (CTM), כולל הן הגדרות סוגים כלליות המכילות תיאור כללי של תחומי הסחורות או השירותים ב-45 הסוגים הקיימים והן רשימת אלפביתית של כל הסחורות והשירותים הנכללים בסוגים אלו.

קרא עוד...

בישראל, כאשר מוגשות בקשות לרישום סימני מסחר דומים עבור סחורות או שירותים דומים, נפתחים הליכי ריב בין הבקשות המתחרות. במקרה כזה, ניתן לחילופין להגיש טיעונים נגדיים, לנסות להגיע להסכם עם הצד השני או לבחור להתקדם באופן דיוני על מנת לתת לרשם להכריע בין שני הסימנים.

קרא עוד...

בישראל, סימני מסחר תלת מימדיים אשר מורכבים מדמויות של מוצרים, מתקבלים לרישום רק במקרים חריגים. באופן כללי, הרשם סבור כי הדרך המתאימה להגן על סימני מסחר תלת מימדיים הינה הגשת בקשה לרישום מדגם.

קרא עוד...

תיקונים מהותיים לחוק סימני המסחר חוקקו בסין ביום 30 ביולי, 2013 ויכנסו לתוקף ביום 1 במאי 2014. מטרת התיקונים הינה להפוך למודרני ומורכב פחות את הליך רישום סימני המסחר בסין, בה רשום המספר הגדול בעולם של סימני מסחר (8.17 מיליון נכון ליוני 2013).

קרא עוד...

חברת ENSTO OY הפינית הגישה התנגדות כנגד רישומו של סימן המסחר המעוצב  ביחס למוצרי חשמל שונים בסוג 9 על ידי חברת Yueqing Onesto Electric Co., Ltd. הסינית.

קרא עוד...